انتشار نژادنامه پادشاهان و روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه

انتشار نژادنامه پادشاهان و روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه کتاب های «نژادنامه پادشاهان ایرانی نژاد» و «‫روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه» انتشار یافته است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، کتاب «نژادنامه پادشاهان ایرانی نژاد» با گردآوری و تنظیم رضاقلی خان هدایت‮‏‫ و با ویراستاری محمدرضا بهزادی و فاطمه دانش شکیب در ۲۴۰ صفحه با قیمت ۷۰هزار تومان توسط نشر پرنده انتشار یافته که در سایت این نشر با ۲۰درصد تخفیف و با قیمت ۵۹، ۵۰۰ تومان‮ عرضه شده است.
در معرفی این کتاب توسط ناشر عنوان شده است: «نژادنامه پادشاهان ایرانی نژاد و سلطنت ایشان بعد از ظهور دین اسلام» رساله ای است به نظم و نثر در تبارشناسی شاهان ایرانی که به سلاطین ساسانی نسب می رسیده اند. این کتاب را رضاقلی خان هدایت در یک مقدمه، هجده طبقه و یک خاتمه تنظیم کرده است.
این کتاب نتیجه پژوهش های دودمان شناسی امیرالشعرای هدایت، یکی از مورخان نامدار عصر قاجار است و از اولین کتاب های تبارپژوهی و نسل شناسی به شمار می آید.


همینطور کتاب «‫روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه» با ویراستاری الناز بایرام زاده و افشین داورپناه در ۳۰۶ صفحه با قیمت ۸۵ هزار تومان توسط نشر مورد اشاره انتشار یافته و در سایت این نشر با ۲۰درصد تخفیف و با قیمت ۷۲، ۲۵۰ تومان عرضه شده است.
‬در معرفی این کتاب توسط ناشر می خوانیم: در بین پادشاهان قاجاریه، ناصرالدین شاه تنها پادشاهی است که روزنامه خاطراتش را به رشته تحریر درآورده و سنت خاطره نویسی را ارج نهاده است. برای کنکاش در موضوعات دوره قاجار و چند و چونِ قضایا، مطالعات این روزنامه ها که شخص ناصرالدین شاه با ذکر جزئیات به شرح وقایع آن پرداخته، کمک بزرگی برای پژوهشگران و علاقه مندان این برهه تاریخی است. در این کتاب که وقایع آبان ۱۲۵۵ ه. ش تا فروردین ۱۲۵۶ ه. ش است ناصرالدین شاه با قلمی شیرین و جذّاب به روایت جشن صدساله سلطنت قاجار، جنگ روس و عثمانی و شرح بعضی از وقایع در دارالخلافه باهره طهران پرداخته است.منبع:

1400/03/20
12:40:15
5.0 / 5
369
تگهای خبر: جشن , سایت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه