محققان پی بردند؛

برخی داروها سبب كاهش تاثیر واكسن های كرونا می شوند

برخی داروها سبب كاهش تاثیر واكسن های كرونا می شوند به گزارش عطر و تن به قول محققان، خیلی از افراد داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند که می تواند باعث کاهش تأثیر و کارآمدی واکسن های کووید 19 شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، پژوهشگران دانشکده پزشکی میشیگان دریافتند برخی داروها با کاهش عملکرد سیستم ایمنی، خطر بروز علایم کووید ۱۹ و بستری شدن در بیمارستان را در این گروه از افراد می افزایند.
دکتر «بت والاس»، متخصص روماتولوژی و سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی معمولاً برای درمان بیماری هایی که واکنش ایمنی نامناسبی دارند و احتمال لطمه به قسمتهای خاصی از بدن خود بیمار را دارند استفاده می شود.»
وی در ادامه اضافه کرد: «نمونه هایی از این نوع بیماریها شامل بیماریهای خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس است، جایی که سیستم ایمنی بدن تعدادی از قسمت های بدن خود بیمار را مانند مفاصل بعنوان یک تهدید می بیند.»
به گفته پژوهشگران، مورد دیگری که ممکنست افراد از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کنند، هنگام پیوند عضو است تا سیستم ایمنی بدن به عضو پیوند یافته بعنوان مهاجم حمله نکند.
همچنین تعدادی از داروهای شیمی درمانی هم که برای نابودی سلول های سرطانی استفاده می شوند می توانند عوارض جانبی نظیر توقف سیستم ایمنی را به همراه داشته باشند.
یکی دیگر از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی که مصرف متداولی دارد استروئیدها هستند. استروئیدها شامل داروهایی مانند پردنیزون و دگزامتازون هستند.
به بیماران مبتلا به نقص ایمنی سفارش می شود حتی بعد از واکسیناسیون اقدامات احتیاطی مانند شستن دست ها و فاصله فیزیکی را همچنان رعایت نمایند.

1400/03/11
22:48:33
5.0 / 5
385
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه