امضای تفاهم نامه راه اندازی ۳ هزار واحد مسكونی برای كادر درمان

امضای تفاهم نامه راه اندازی ۳ هزار واحد مسكونی برای كادر درمان عطر و تن: مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهم نامه راه اندازی 3 هزار واحد مسکونی برای کادر درمان امضا کردند.به گزارش عطر و تن به نقل از بانک عامل بخش مسکن تفاهم نامه همکاری این بانک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور محمود شایان و علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بمنظور تامین تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان و کارکنان این دانشگاه در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به امضا رسید.
محمود شایان در آئین امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: انتظار همکاری همه دستگاهها با کارکنان، کادر درمان و همکاران وزارت بهداشت و درمان در سطوح مختلف که حدود ۱۵ ماه در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، به حق و به جا است. ما در بانک مذکور هم وظیفه قانونی و هم وظیفه اجتماعی خود می دانیم، در این شرایط سختی که کادر درمان و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی با این ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کنند و از جان خود بعنوان با ارزش ترین سرمایه هر انسان می گذرند، در کنار آنها باشیم.
وی با اعلان اینکه همکاری بانک برای تامین مالی ساخت مسکن برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یک قدم کوچک در مقابل این همه از خودگذشتگی مدافعان سلامت است، اشاره کرد: یکی از دغدغه های کارکنان هر سازمان که بخش عمده ای از هزینه را در سبد خانوار دارد، مسکن می باشد.
مدیرعامل بانک تخصص بخش مسکن اظهار داشت: اگر ما بتوانیم مشکل مسکن کارکنان یک سازمان را برطرف نماییم عملاً توانستیم به درآمدزایی خانوار کمک نماییم چونکه اگر سبد هزینه کم شود، سبد درآمد خانوار افزایش می یابد.
شایان اضافه کرد: بانک باتوجه به وظیفه تخصصی خود در حوزه مسکن و همین طور تکلیف و مسئولیت اجتماعی، بر خود واجب دانست تا سهمی از بابت تشکر و قدردانی داشته باشد.
وی افزود: در قالب این تفاهم نامه تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی برای کارکنان دانشگاه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برای هر واحد از جانب بانک تامین می شود، اما فارغ از این تفاهم نامه، دانشگاه علوم پزشکی می تواند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مشروط به استفاده از تکنولوژی های جدید در پروسه ساخت بهره مند شود.
مدیرعامل این بانک با اشاره به دستورالعمل اخیر بانک برای افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش تکنولوژی های جدید با هدف صرفه جویی در انرژی اظهار داشت: بر طبق این دستورالعمل انبوه سازانی که از تکنولوژی های جدید ساخت استفاده کنند می توانند تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد تسهیلات دریافت نمایند در صورتیکه تسهیلات ساخت برای واحدهای مسکونی عادی ۲۰۰ میلیون تومان است. به عبارتی بانک در وضعیت تنگنای مالی سقف تسهیلات ساخت به روش تکنولوژی های جدید را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داده است.
شایان اظهار داشت: این قول را به شما می دهیم اگر دانشگاه علوم پزشکی برای ساخت مسکن از پیمانکارانی استفاده نماید که از تکنولوژی های جدید در پروسه ساخت بهره ببرند، علاوه بر تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی تفاهم نامه، می توانند از مابه التفاوت تا سقف تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد هم استفاده کنند.
مدیرعامل بانک اظهار داشت: هدف ما این است که در قالب شهرک سازی با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته باشیم.
در این جلسه علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به قدر مطلق بالای خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط این دانشگاه خصوصاً در دوران شیوع کرونا، اظهار نمود: خوشبختانه خیلی از دستگاه های مختلف کشور با نگاهی مبتنی بر مسئولیت اجتماعی، در تلاش اند سهمی در جبران زحمات کادر بهداشت و درمان داشته باشند و ما روزهای سخت کرونائی شاهد فزونی یافتن سرمایه اجتماعی همکاران بهداشتی و درمانی هستیم.
وی در ادامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بانک را فرصت مغتنمی برای رفع قسمتی از دغدغه های مربوط به مسکن کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست و اظهار داشت: بانک در حوزه مسکن و کارهای تخصصی سابقه درخشان دارد و داشتن مسکن استاندارد یکی از دل مشغولی های اصلی حوزه شهروندی و از مطالبات اجتماعی است.
زالی با اعلان اینکه افزایش جمعیت و رشد چشم گیر شهر تهران تامین مسکن را به چالشی جدی برای شهروندان تبدیل نموده است، اظهار داشت: جمعیت مستأجران شهر تهران در ۱۰ سال اخیر بالا رفته است و اکنون استان های تهران، البرز، قم و کرمانشاه بیشترین جمعیت مستاجرین کشور را دارند.
وی با اعلان اینکه بیشترین ساکنان خانه های زیر ۷۵ متر، در تهران زندگی می کنند، اظهار داشت: خرید مسکن در تهران باتوجه به سطح درآمدها، تورم و نوسانات اقتصادی کار بسیار پیچیده ای است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلان اینکه بانک عامل بخش مسکن مملو از راه های کارشناسی و ابتکارات در حوزه مسکن می باشد، اضافه کرد: همکاری با این بانک گام بلندی در حوزه تامین مسکن کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.


منبع:

1400/03/04
09:58:41
5.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه