گزارش عطر و تن؛

ایرانیها تا حالا چند دوز واكسن كرونا زده اند

ایرانیها تا حالا چند دوز واكسن كرونا زده اند عطر و تن: آمارهای وزارت بهداشت نشان میدهد که تا حالا بیش از یک میلیون دوز واکسن کووید 19 در کشور استفاده شده است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: تا کنون ۸۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲۰۹ هزار و ۸۲۷ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند.
بر همین اساس، تا حالا مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۶۸ هزار و ۱۲۳ دوز رسیده است.
علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه با روند اجرای واکسیناسیون در فاز ۲، اظهار داشت: فاز ۲ شامل دو گروه از جمعیت کشور می شود. نخست در فاز ۲/۱، افراد بالای ۸۰ و ۸۵ سال و همین طور بالای ۷۵ سال، ۷۰ تا ۷۵ سال، ۶۵ تا ۷۰ سال و ۶۰ تا ۶۴ سال را شامل می شود.
وی اضافه کرد: فاز ۲/۲ شامل افراد ۱۶ تا ۶۴ سال است که در فهرست بیماران خاص و صعب العلاج قرار دارند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اشاره کرد: بیماران دیالیزی، پیوندی، ام اس، تالاسمی، هموفیلی، بیماران درگیر سرطان فعال و…، در فاز ۲/۲ قرار دارند.
رئیسی افزود: ما فهرست این بیماران را در سامانه های بیمه ها داریم و از این بابت مشکلی برای دسترسی به این افراد وجود ندارد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد: اطلاع رسانی برای واکسیناسیون این دو گروه در فاز ۲، بوسیله پیامک خواهد بود.
وی درباب اختتام زمان واکسیناسیون افراد فاز ۲، اظهار داشت: حدود ۸.۳ میلیون نفر سالمند و ۶.۲ میلیون نفر بیماران خاص و صعب العلاج هستند که پیش بینی می نماییم تا نیمه تیر ماه ۱۴۰۰، این افراد واکسن بزنند.
در همین حال، جعفر صادق تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که برای ثبت نام پروسه تزریق واکسن کرونا نیازی به مراجعه حضوری نیست و هم اکنون نیازی به هیچ نوع ثبت نام حضوری و مجازی نیست، اظهار داشت: یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر بالای ۸۰ سال در کشور داریم که حدود ۲۵ درصد از آنها در روستاها و باقی آنها در شهرها حضور دارند که کار واکسیناسیون آنها شروع شده است.
وی اضافه کرد: بعد از افراد بالای ۸۰ سال به سراغ جمعیت ۷۵ تا ۸۰ ساله می رویم. برای این اقدام حدوداً دو هفته در نظر گرفته شده و پیش بینی شده است، البته این زمان به واکسنی که به دستمان می رسد منوط خواهد بود برای اینکه هنوز واکسن تولید داخل به دستمان نرسیده و ظاهراً در اواسط تیرماه در دسترس خواهد بود.
تبریزی اظهار داشت: همه تلاش ما این است که تا ۱۵ اردیبهشت ماه واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله ها تمام شود به این منظور، اطلاع رسانی و خبر کردن افراد تا اوایل هفته آتی بوسیله تلفن و سپس بوسیله تلفن و پیامک خواهد بود. برای روستاییان عزیز بوسیله تماس تلفنی و برای شهرنشینان بوسیله پیامک خبر رسانی خواهد شد.
وی اضافه کرد: این پیامک ها فقط با پیش شماره های وزارت بهداشت یعنی v.behdasht انجام می پذیرد.

1400/02/11
23:34:12
5.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه