شعرهای ضیاء موحد در یك كتاب

شعرهای ضیاء موحد در یك كتاب عطر و تن: ضیاء موحد از انتشار مجموعه شعرهای نو خود که شروع سرایش آنها به دهه 40 برمی گردد، در یک کتاب آگاهی داد.


این شاعر و پژوهشگر ادبی با بیان این خبر به ایسنا اظهار داشت: شش دفتر شعر داشتم و شعرهای دیگری هم متفرق بودند که البته نتوانستم همه آنها را جمع آوری کنم اما تا جای ممکن این کار را انجام دادم.
او با اشاره به اینکه این مجموعه توسط انتشارات نیلوفر منتشر خواهد شد، اضافه کرد: شعرهای این مجموعه به ترتیب تاریخ مرتب شده اند تا سیر تحول کارم برای کسی که می خواهد تحقیقی انجام دهد، نشان داده شود.
بگفته ضیاء موحد شروع سرایش شعرهای این مجموعه به حدود سال ۱۳۴۶، زمانی که او سرودن شعر نو را شروع کرده، برمی گردد.
این شاعر می گوید که تا قبل از این زمان (حدود سال ۱۳۴۶) شعر کلاسیک می سروده که آنها را از این مجموعه کنار گذاشته است.
ضیاء موحد در ۱۲ دی ۱۳۲۱ در اصفهان متولد شد. او علاوه بر فعالیت در زمینه شعر، ادبیات فارسی و ترجمه، استاد فلسفه و منطق نیز هست. از آثار موحد در حوزه شعر به دفترهای «غراب های سفید»، «نردبان اندر بیابان»، «مشتی نور سرد»، «و جهان آبستن زاده شد» و کتاب «شعر و شناخت»، در حوزه فلسفه و منطق به «از ارسطو تا گودل: مقاله های فلسفی - منطقی»، «منطق موجهات»، «واژگان توصیفی منطق» و... و نیز در حوزه ترجمه به «منتقدان فرهنگ: از ماتیو آرنولد تا ریموند ویلیامز» نوشته لزلی جانسون می توان اشاره نمود.
منبع:

1400/01/29
21:05:05
5.0 / 5
281
تگهای خبر: ادبیات , تولد , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه