یافته جدید تحقیقاتی؛

ماسك و تهویه از گسترش كرونا جلوگیری می كند

ماسك و تهویه از گسترش كرونا جلوگیری می كند به گزارش عطر و تن نتایج نشان داده است که ماسک و تهویه مناسب امکان دارد راهکاری بهتر برای پیشگیری از گسترش کروناویروس در مدارس، مشاغل و سایر محیط های داخلی باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعه جدید محققان دانشگاه فلوریدا مرکزی نشان داده است که ماسک ها و سیستم تهویه مناسب برای کاهش انتشار کووید ۱۹ در کلاس های درس از فاصله اجتماعی مهم ترند. این تحقیق در زمانی حساس انجام می شود که مدارس و دانشگاه ها در حال بررسی بازگشت به کلاس های غیرحضوری در پاییز هستند.
«مایکل کینزل»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «نتایج این تحقیق از آنجائیکه دستورالعملی در مورد چگونگی درک ایمنی در محیط های داخلی است مهم می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «این مطالعه نشان داده است که مسیرهای انتقال هوایی در صورت استفاده از ماسک نیازی به رعایت فاصله اجتماعی ۲ متر ندارند. این نتایج نشان داده است که با استفاده از ماسک، احتمال انتقال با افزایش فاصله فیزیکی کاسته می شود، ازاین رو استفاده از ماسک می تواند در افزایش ظرفیت در مدارس و مکان های دیگر مهم باشد.»
محققان دو کلاس درس با تهویه و بدون تهویه همراه با حضور دانش آموزان شبیه سازی کردند.
به گفته محققان، استفاده از ماسک در پیشگیری از قرارگیری مستقیم در معرض ذرات هوا بسیار مفید است چونکه ماسک ها یک هوای گرم ضعیف ایجاد می کنند که سبب حرکت عمودی ذرات هوا می شود، ازاین رو از رسیدن آنها به دانش آموزان مجاور جلوگیری می کند.
علاوه بر این، یک سیستم تهویه همراه با یک فیلتر هوای خوب، خطر آلودگی را ۴۰ تا ۵۰ درصد در مقایسه با کلاس بدون تهویه می کاهد چونکه سیستم تهویه، جریان مداومی از جریان هوا بوجود می آورد که خیلی از ذرات هوا را در یک فیلتر گردش می دهد و باعث از بین رفتن بخشی از ذرات هوا می شود، درحالیکه در حالت بدون تهویه، ذرات هوا بالاتر از جمعیت اتاق جمع می شوند.


منبع:

1400/01/20
12:20:58
5.0 / 5
608
تگهای خبر: آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه