یافته جدید محققان دانماركی؛

احتمال مرگ آنی بر اثر حمله قلبی در افراد غیر ورزشكار بیشتر است

احتمال مرگ آنی بر اثر حمله قلبی در افراد غیر ورزشكار بیشتر است به گزارش عطر و تن طبق نتایج یک تحقیق جدید، سبک زندگی فعال و پرتحرک، با کاهش احتمال مرگ آنی ناشی از حمله قلبی مرتبط می باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بیماری های قلبی علت اصلی مرگ و میر در سطح جهانی بوده و پیشگیری، از اولویت های اصلی بهداشت عمومی است. تاثیر مفید فعالیت بدنی در توقف بیماری قلبی و مرگ ناگهانی به خوبی اثبات شده است. این مطالعه بر تاثیر یک سبک زندگی فعال در مقابل بی تحرکی بر روند فوری حمله قلبی متمرکز شده است.
محققان از داده های در ارتباط با ۱۰ گروه مشاهده ای در اروپا همچون شرکت کنندگان سالم با ارزیابی اولیه فعالیت بدنی که در حین پیگیری گرفتار حمله قلبی شدند، استفاده کردند؛ در کل تعداد شرکت کنندگان ۲۸۱۴۰ نفر بود. شرکت کنندگان با عنایت به میزان هفتگی فعالیت بدنی شأن در اوقات فراغت، بعنوان بی تحرک، کم تحرک، با تحرک نسبی یا زیاد طبقه بندی شدند.
ارتباط بین میزان فعالیت و خطر مرگ ناشی از حمله قلبی (فوراً و طی ۲۸ روز) در هر گروه به صورت جداگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
محققان مشاهده نمودند میزان بالاتر فعالیت بدنی با خطر کمتر حمله قلبی فوری و ۲۸ روزه همراه بود. بیمارانی که در اوقات فراغت فعالیت بدنی متوسط و بالایی داشته اند، در مقایسه با افراد کم تحرک، به ترتیب ۳۳ درصد و ۴۵ درصد کمتر با خطر مرگ فوری روبرو بودند. در مدت ۲۸ روز این اعداد به ترتیب ۳۶ و ۲۸ درصد بود.
دکتر «کیم ودت هانسن»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان بیسپه بورگ کپنهاگ دانمارک، در اینباره می گوید: «تقریباً ۱۸ درصد از بیماران مبتلا به سکته قلبی در خلال ۲۸ روز جان خویش را از دست دادند که شدت این بیماری را اثبات می کند.»
وی در ادامه می افزاید: «براساس تجزیه و تحلیل های ما، حتی امکان دارد مقدار کمی فعالیت بدنی در اوقات فراغت در مقابل حملات قلبی مهلک مفید باشد، اما عدم اطمینان آماری مانع از نتیجه گیری قاطع در این مورد می شود.»
هانسن تاکید می کند که شیوه های گوناگونی برای داشتن تحرک فیزیکی با کمترین هزینه یا بدون هزینه وجود دارد که به شدت برای سلامت مفید می باشد.


منبع:

1400/01/16
20:02:26
5.0 / 5
530
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه