یافته محققان بریتانیایی؛

كووید ۱۹ با وزوز گوش، كاهش شنوایی و سرگیجه مرتبط می باشد

كووید ۱۹ با وزوز گوش، كاهش شنوایی و سرگیجه مرتبط می باشد بررسی تحقیقات نشان می دهد ارتباطی بین کروناویروس عامل بیماری کووید 19 با وزوز گوش، کاهش شنوایی و سرگیجه وجود دارد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، بگفته پژوهشگران، دلیلهای احتمالی وجود این ارتباط شامل عفونت اعصاب، لطمه خودایمنی و لخته شدن خون است.
براساس اعلام مؤسسه ملی بهداشت و مراقبت انگلستان، همچون علایم رایج کووید ۱۹ طولانی مدت می توان به سرگیجه، وزوز گوش و گوش درد اشاره نمود.
محققان مرکز شنوایی شناسی و ناشنوایی منچستر انگلستان به بررسی ۵۶ مطالعه پرداختند و به وجود شیوع مشکلات شنوایی در میان بیماران بهبودیافته از عفونت کووید ۱۹ پی بردند.
تجزیه و تحلیل آنها نشان میدهد که در حدود ۱۴.۸ درصد بیماران گرفتار وزوز گوش یا زنگ زدن در گوش می شوند، ۷.۶ درصد گرفتار کم شنوایی و ۷.۲ درصد دارای سرگیجه چرخشی هستند.
«کوین مونرو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «برای فهمیدن تأثیرات طولانی مدت کووید ۱۹ بر سیستم شنوایی، نیاز به یک مطالعه بالینی و تشخیصی با دقت بالا است.»
در این مطالعه یک ساله، بیماران گروه کنترل با بیماران بهبودیافته از کووید ۱۹ مقایسه شدند.
گوش داخلی حاوی حفره مارپیچی حلزون شنوایی صدا و کانالهای نیم دایره پر از مایع است که در تعادل نقش دارند.
محققان در این مطالعه برخی توضیحات در مورد علل لطمه به گوش در زمان ابتلاء به کووید ۱۹ را ارائه کردند:
- عفونت های مستقیم ویروسی گوش داخلی یا اعصابی که حامل سیگنال های حسی از آن هستند؛
- حمله خودایمنی از طرف آنتی بادی ها یا سلول های ایمنی یا لطمه ناشی از تولید بیش از اندازه سیتوکین ها که مولکول های سیگنال ده سیستم ایمنی هستند که موجب بروز التهاب می شوند.
- لخته های خونی که مانع از خون رسانی به حلزون گوش یا کانال های نیم دایره می شوند و اکسیژن را از آنها می گیرند. پژوهشگران بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.

1400/01/16
11:31:49
5.0 / 5
474
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه