گزارش جدید محققان انگلیسی در مورد پاندمی كووید۱۹؛

كاركنان سلامت بیشتر گرفتار اضطراب و افسردگی هستند

كاركنان سلامت بیشتر گرفتار اضطراب و افسردگی هستند عطر و تن: بررسی سیستماتیک 65 مطالعه از سراسر جهان شامل 97333 از کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی نشان داد که از هر 5 نفر یک نفر در طول دوره کووید 19، افسردگی و اضطراب را تجربه کرده است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بیماری همه گیر کووید ۱۹ چالش های مهمی را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ایجاد کرده است، خیلی از آنها از ایمنی خود می ترسند در صورتیکه با فشار کاری زیاد و حمایت روانی محدود روبرو هستند.
تجزیه و تحلیل داده های بدست آمده از مطالعات گوناگون قبلی نشان داد که میزان بالای افسردگی و اضطراب در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی در ضمن پاندمی وجود دارد.
محققان دانشکده پزشکی لندن با تجمیع و تجزیه و تحلیل آماری داده های بدست آمده از ۶۵ مطالعه در ۲۱ کشور، تخمین زده اند که ۲۱.۷ درصد از کارکنان مراقبت های بهداشتی حاضر در این مطالعات، افسردگی و ۲۲.۱ درصد اضطراب را در طول پاندمی کووید ۱۹ تجربه کرده اند. یافته ها نشان میدهد در خاورمیانه بیشترین میزان افسردگی (۶/۳۴ درصد) و اضطراب (۹/۲۸ درصد) گزارش شده است.
این یافته ها نشان میدهد که بیماری کووید ۱۹ بطور قابل توجهی بر سلامت روان کارکنان مراقبت های بهداشتی تأثیر گذاشته است. سازمان بهداشت جهانی هم تخمین می زند که ۴.۴ درصد از کل جمعیت جهان افسردگی را تجربه می کنند و ۳.۶ درصد نیز گرفتار اختلالات اضطرابی هستند.


منبع:

1399/12/26
20:22:33
0.0 / 5
554
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه