انتخاب ۳۴ شركت فناور برای تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی

انتخاب ۳۴ شركت فناور برای تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه برای رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی 673 شرکت جهت رفع نیازمندی های این حوزه شناسایی شدند، اظهار داشت: بعد از برگزاری نشست های گوناگون از این تعداد 34 شرکت برای مذاکرات دور دوم تبادل فناوری در این عرصه انتخاب شدند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی با اشاره به فعالیت ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان فعال در اقتصاد دانش بنیان و اقتصادمقاومتی می توانند بارهای بزرگی را از دوش کشور بردارند، علاوه بر آن تعداد زیادی شرکت فناور در پارک های فناوری و شرکت های خلاق و استارت آپی در اکوسیستم نوآوری کشور داریم که خیلی از آنها در لبه دانش فعالیت دارندو محصول ارائه می دهند.
وی با اشاره به تلاش این شرکتها در دوران پاندمی کرونا برای تامین نیازمندی های کشور، اظهار نمود: با شیوع این بیماری در کشور، توانستیم با فعالیت این شرکتها نیازهای کشور را برطرف نماییم. ونتیلاتور، کیت های تشخیصی، ماسک، مواد ضدعفونی کننده و هم اکنون تولید واکسن کرونا همچون محصولاتی است که توسط شرکت های دانش بنیان به حوزه سلامت کشور ارائه شده است و این پاندمی را مدیریت می کنند.
ملکی فر، با اشاره به برخی باورهای نادرست درباره شرکت های دانش بنیان، اشاره کرد: برخی بر این تصور هستند که این شرکت ها، شرکت های کوچک و متوسط برگرفته از جامعه دانشگاه هستند، در صورتیکه سه چهارم این شرکتها تولیدی دانش بنیان هستند و امروز به صنایع بزرگی از قبیل فولاد، معدن، غذایی و خودروسازی خدمات و محصول ارائه می دهند، به شکلی که هم اکنون ۲۶۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات در زمینه سخت افزار، الکترونیک و حوزه های مربوط خدمات ارائه می دهند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به سابقه تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: این صندوق همانند سایر نهادهای تامین مالی در کشورهای دیگر، در ۴ حوزه خدمات متنوع از قبیل تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی ارائه می دهد و در حقیقت حوزه سرمایه گذاری همچون حوزه هایی است که سالیان زیاد مطالبه شرکت های دانش بنیان بوده است و هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی در برنامه "هم سرمایه گذاری" منابع را در اختیار مخترعان و سرمایه گذاران قرار می دهد.
ملکی فر افزود: در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی بیش از اینکه به فکر ارائه تسهیلات و تامین مالی برای شرکت های دانش بنیان باشد، به فکر توسعه صادرات این شرکتها است که برای این امر، شناسایی ظرفیت شرکتها و معرفی آن به بهره برداران و خریداران و بالعکس و نیز ارائه نیازهای طرف تقاضا به طرف عرضه در دستور کار صندوق قرار دارد.
بگفته وی این اقدام از خروج ارز جلوگیری می کند و ایجاد ثروت پایدار را به دنبال دارد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه خدمات لیزینگ را از دیگر برنامه های این نهاد مالی برای توسعه بازار این شرکتها دانست و اظهار داشت: تمام خریداران محصولات دانش بنیان ۷۰ تا ۸۰ درصد از مبلغ خرید خودرا در قالب لیزینگ با بازپرداخت ۳ سال می توانند از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.
وی با اشاره به برگزاری رویدادهای تبادل فناوری در سال گذشته، اضافه کرد: در سال قبل ۱۴ رویداد تبادل فناوری انجام شد که طی آن ۱۰۵ صنعت بزرگ کشور، نیازهای خودرا ارائه کردند و ۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد بین شرکت های دانش بنیان و مشتریان منعقد شد.
ملکی فر افزود: رویداد امروز که دهمین رویداد در سال ۹۹ است، با محوریت تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی برگزار شده است. این رویداد از شروع بهمن ماه فعال و ارائه نیاز نهادها در این عرصه با همکاری وزارت ارتباطات آغاز شد که ۹ نیاز از ۳ نهاد "بنیاد سعدی"، "بنیاد لغت نامه دهخدا"و "فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی" ارائه شد.
وی افزود: در این راستا ۶۷۳ شرکت در زمینه حل این نیاز ها شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲۴ شرکت برای رفع نیازها در این رویداد اعلام آمادگی کردند و با برگزاری ۴۱۰ نشست بین متقاضیان و عرضه کنندگان فناوری، در نهایت ۳۴ شرکت برای مذاکره در دور دوم انتخاب شدند.
معاون توسعه صندوق نوآوری تصریح کرد: در این رویداد ۴ تفاهم نامه و یک قرارداد بین تقاضا و عرضه منعقد خواهد شد.1399/12/12
21:12:13
0.0 / 5
875
تگهای خبر: ادبیات , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه