نه به پلاستیك بیشتر در كتابفروشی ها

نه به پلاستیك بیشتر در كتابفروشی ها به گزارش عطر و تن کتاب «نه به پلاستیک بیشتر» نوشته مارتین دوری با ترجمه ریحانه عسگری منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این کتاب با عنوان فرعی «چگونه می توان تغییر ایجاد کرد» در ۱۰۴ صفحه و با قیمت ۲۰هزار تومان توسط نشر خزه انتشار یافته است.
در معرفی کتاب «نه به پلاستیک بیشتر» توسط ناشر عنوان شده است: مارتین دوری که از او بعنوان رهبر جنبش ضدپلاستیک در جهان یاد می شود، در این کتاب به زبانی ساده و در عین حال علمی و مستدل بیان می کند که پلاستیک چه صدمه های فاجعه باری به محیط زیست و مخصوصاً اقیانوس ها و آبزیان وارد کرده است. البته او تصویر قالبی از پلاستیک را در ذهن مخاطب فرو می ریزد و نشان داده است که حتی نوشیدن یک فنجان چای کیسه ای یا اصلاح صورت و استفاده از بادکنک و اکلیل هم می تواند برای محیط زیست، مضر و مخرب باشد!
با این وجود، دوری قصد ندارد که مخاطب را به هراس بیفکند و از زندگی بیندازد، بلکه کاملاً برعکس، وی در این کتاب می کوشد تا با راهکارهایی آسان و کاربردی که فقط دو دقیقه زمان می برند، خواننده را تشویق کند که بدون دردسر و زحمت، مصرف پلاستیک خویش را به حداقل برساند.
مارتین دوری پیشتر با راه اندازی هشتگ «پاکسازی دودقیقه ای ساحل» به موفقیت و دستاوردی بین المللی رسیده بود و حالا همان راهکارهای آن هشتگ را در این کتاب مطرح کرده است، اما فراتر از سواحل و برای همه فضاهای زندگی.
در بخشی از کتاب آمده است: «در این کتاب، چندین ایده برای کاهش مصرف پلاستیک به شما داده می شود. هر ایده در چارچوب یک هشتگ چاره دودقیقه ای است؛ یک چاره راحت و ساده برای رهایی از شرِ پلاستیک. امکان دارد هریک از راهکارهای دودقیقه ای به خودی خود امر مهمّی به شمار نیایند، اما همه آنها در کنار هم معنا پیدا می کنند. انجام یک چاره دودقیقه ای اصلاً وقت زیادی از شما را نمی گیرد: فقط دو دقیقه! اما گامی به سمت ایجاد یک تغییر بامعنا در سرتاسر جهان خواهد بود.»
منبع:

1399/12/02
20:37:30
0.0 / 5
847
تگهای خبر: زندگی , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه