تمدید جشنواره كتاب خوان و رسانه

تمدید جشنواره كتاب خوان و رسانه به گزارش عطر و تن دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» از افزایش بازه زمانی آثار تولیدشده (ابتدای سال ۱۳۹۸ تا اول اسفند ۱۳۹۹) و تمدید مهلت شرکت در این جشنواره تا اول اسفندماه اطلاع داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی توکلیان، دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» اظهار داشت: دبیرخانه این رویداد فرهنگی به علت درخواست خبرنگاران، روزنامه نگاران و اهالی رسانه، مهلت زمانی ارسال اثر به این دوره از جشنواره را برای علاقه مندانی که تا کنون امکان ارسال آثار خویش را نداشتند تا اول اسفندماه تمدید کرد. بر این اساس مهلت ارسال آثار به جشنواره که پیشتر تا ۲۲ بهمن بود، تمدید گردید و آخرین زمان ارسال آثار به دبیرخانه از راه سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festivalpl.ir تا اول اسفندماه ۱۳۹۹ خواهد بود.
وی همینطور درباره افزایش بازه زمانی آثار تولیدشده جهت شرکت در این جشنواره توضیح داد: با عنایت به درخواست اهالی رسانه در مورد امکان ارسال آثار تولیدی قبل از زمان اعلام شده در فراخوان، تصمیم بر آن شد که آثار تولیدشده از آغاز فروردین ۹۸ تا اول اسفند ۹۹ در این جشنواره مورد پذیرش و داوری قرار گیرد. بر این اساس با عنایت به بازگشایی کتابخانه ها به خصوص کتابخانه های مرکزی در بهمن ماه و خدمات چهل گانه عرضه شده در این کتابخانه ها، همینطور با عنایت به شرایط کرونایی که افتتاح ها را به تاخیر انداخته است، اصحاب رسانه تا ابتدای اسفندماه فرصت دارند ضمن تولید اثر در این جشنواره شرکت نمایند.
دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» تاکید کرد: محتواهای مورد داوری می بایست در محورهای فراخوان باشد و کاربران برای اطلاع از پذیرش یا عدم پذیرش آثار ارسالی خود، می توانند به پروفایل خود در سامانه ثبت نام جشنواره رجوع کنند.
او اضافه کرد: تنها آثار ارسالی با موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی مانند: محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه» و «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» در فرآیند داوری قرار گرفته و موضوعات غیرمرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد.
توکلیان خاطرنشان کرد: این جشنواره در شش بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و... )، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت وگو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می گردد و دارای دو بخش جنبی شامل «اهدای جایزه به بهترین مطلب با محوریت افتتاح کتابخانه های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضاهای فرهنگی ایران اسلامی» و همینطور «اهدای ۱۱ جایزه به بهترین گزارش از توسعه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی» با ۱۱ مبحث محوری است.
دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» درباره بخش ویژه این جشنواره هم اظهار داشت: آثار تولیدی رسانه های دیداری و شنیداری (رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش های ویژه رسانه ملی در حوزه کتابداران، کتابخوان ها و کتابخانه های عمومی هم در بخش ویژه این جشنواره قرار دارد.
او درباره جوایز برگزیدگان این جشنواره هم اظهار داشت: جوایز درنظر گرفته شده برای اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. ضمن این که ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و سه جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی هم به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.
منبع:

1399/11/09
15:56:07
0.0 / 5
932
تگهای خبر: آموزش , جایزه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه