گزارش انجمن قلب اروپا؛

نرخ بالای فیبریلاسون دهلیزی در كشورهای ثروتمند اروپایی

نرخ بالای فیبریلاسون دهلیزی در كشورهای ثروتمند اروپایی عطر و تن: نتایج یک تحقیق نشان میدهد در ثروتمندترین کشورهای اروپایی نرخ مرگ و میر ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی در مقایسه با کشورهای کم ثروت تر بالاتر است و این نرخ مرگ و میر به سرعت درحال افزایش است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، این مطالعه همین طور نشان داد که زنان مبتلا به این بیماری بیش از مردان مبتلا به این بیماری می میرند.
محققان معتقدند که تفاوت آماری بین کشورها می تواند ناشی از شاخصهای سبک زندگی، مانند افزایش چاقی و مصرف الکل در کشورهای ثروتمندتر باشد، یا به این خاطر باشد که به سبب درمان های بهتر برای سایر بیماریها مانند سرطان، تعداد بیشتری از افراد مسن به سبب بیماریهای قلبی یا سیستم گردش خون مانند فیبریلاسیون دهلیزی می میرند.
فیبریلاسیون دهلیزی وضعیتی است که در آن قلب با ریتم غیرطبیعی و اغلب به سرعت می تپد. این عارضه یکی از رایج ترین اختلالات تپش قلب است که می تواند منجر به سکته مغزی و نارسایی قلبی شود.
تیمی از پژوهشگران داده های مطالعه جهانی در مورد بروز مرگ و میر ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی بین ۱۹۹۰ و ۲۰۱۷ در ۲۰ کشور اروپایی را بررسی کردند.
آنها به اختلاف قابل توجهی در مورد میزان مرگ و میر در میان کشورها پی بردند. همین طور مشخص شد بروز فیبریلاسیون دهلیزی بطور مداوم در مردان بیشتر از زنان در همه کشورها در طول دوره مطالعه بود.
بالاترین نرخ مرگ و میر در ثروتمندترین کشورها در اتریش، دانمارک و سوئد بود. سوئد بالاترین میزان مرگ و میر را برای زنان و مردان داشته است: ۹ نفر در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر از جمعیت در سال ۲۰۱۷.
پروفسور «مارکوس سیکل»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در این زمینه می گوید: «نسبت مرگ و میر به موارد فیبریلاسیون دهلیزی در اروپا با گذشت زمان بهبود نیافته است و در خیلی از کشورهای اروپایی، با وجود پیشرفت های آشکار در درمان و مراقبت، در حقیقت درحال افزایش است. به عقیده ما تفاوت در شیوه های زندگی در کشورهای ثروتمند اروپای غربی، جایی که عوامل خطر مانند چاقی، مصرف الکل و بی تحرکی نسبت به کشورهای کمتر ثروتمند اروپای شرقی شیوع بیشتری دارد.»
وی در ادامه می افزاید: «از نظر ما دومین عامل مهم این است که بیماران در کشورهای ثروتمند ممکنست از بیماریهای دیگر مانند بیماری ایسکمیک قلبی و سرطان به اندازه کافی زنده بمانند و سپس تسلیم بیماری هایی شوند که درمان موفقیت آمیز آنها دشوارتر است: نارسایی قلبی مربوط به فیبریلاسیون دهلیزی یکی دیگر از این موارد است.»


منبع:

1399/11/09
12:10:16
0.0 / 5
873
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه