فلسفه تربیتی امام موسی صدر  منتشر شد

فلسفه تربیتی امام موسی صدر  منتشر شد به گزارش عطر و تن کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» به قلم معصومه عبدلی منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این کتاب در ۳۶۵ صفحه با قیمت ۵۰هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: امام موسی صدر همیشه شخصیت محبوبی بوده و از پس سال ها جهل از او، هر وقت خبری یا اثری با نامش گره خورده، توجه ها را به سمت خود جلب کرده است. امام موسی صدر اساسا خود فلسفه تربیتی تدوین نکرده است و در حوزه علوم تربیتی تخصصی نداشت اما منظومه فکری او ظرفیت استخراج نوعی فلسفه تربیتی را داشته است. معصومه عبدلی تلاش دقیق و مجدانه ای برای استخراج این فلسفه تربیتی در قالب رساله دکتری اش داشته است. وی در ابتدا نگاهی به مبانی نظری دیدگاه های امام موسی صدر داشته و کوشیده انسان شناسی، معرفت شناسی، رابطه دین و آزادی و عمل گرایی و از این دست مفاهیم را در اندیشه او بکاود. سپس شاخصه های رفتاری و روش های تربیتی امام موسی صدر را با دقت و ریزبینی از نظر گذرانده است؛ و بعد از این دو مطالعه مقدماتی، فلسفه تربیتی امام موسی صدر را از دل آن اندیشه ها بیرون کشیده است.
کتاب فلسفه تربیتی امام موسی صدر در نهایت فصلی را به جمع بندی مباحث اختصاص داده و منابع فارسی، عربی و انگلیسی را هم برای پژوهشگران فراهم نموده است.
خسرو باقری، استاد دانشگاه تهران و متخصص در زمینه علوم تربیتی و فلسفه آموزش و پرورش، مقدمه ای بر کتاب نگاشته و از کوشش موفق معصومه عبدلی در استخراج فلسفه تربیتی از اندیشه های امام موسی صدر تقدیر کرده است.
در نوشته پشت جلد این کتاب آمده است:
«در منظومه فکری صدر سه عنصر دین، انسان و جامعه ارتباطی قابل تأمل دارند. انسان در نظر صدر باعث دگرگونی و تحول در جامعه و جهان می شود و اوست که امکان فهمی نوشونده از دین متناسب با نیازها و اقتضائات فردی و اجتماعی دارد. از سویی تنهایی و سرگشتگی انسان نتیجه غیاب دین است. نکته حائز اهمیت در اندیشه وی آنست که دین قابلیت انطباق با شرایط جدید را دارد و اگر با تحول مستمر، که حاصل تعامل انسان و هستی است، متحول شود، به کار انسان می آید وگرنه فاقد تاثیر خواهد بود.»1399/11/07
13:32:17
0.0 / 5
863
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه