محققان انگلیسی پی بردند؛

تاثیر تغییر ساعت وعده غذایی در پیش گیری از دیابت

تاثیر تغییر ساعت وعده غذایی در پیش گیری از دیابت در یک مطالعه جدید ابتکاری، پژوهشگران به بررسی این مساله می پردازند که آیا تغییر زمان وعده غذایی در روز می تواند خطر مبتلاشدن به دیابت نوع 2 را کم کند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه ساری انگلستان قصد دارند در ضمن یک مطالعه ۱۰ هفته ای، ۵۱ شرکت کننده در سنین ۱۸ تا ۶۵ سال را که در معرض ریسک بالا / متوسط / کم ابتلاء به دیابت نوع ۲ هستند را به سه گروه تقسیم کنند. از گروه اول در قالب گروه کنترل، خواسته می شود که تغییری در عادات غذایی خود ایجاد نکنند. گروه دوم ملزم به محدود کردن زمان غذا خوردن در طول روز به ساعت ۷ بامداد تا ۳ بعدازظهر خواهند بود. و گروه سوم زمان غذا خوردن خودرا به ۱۲ ظهر تا ۸ شب محدود می کنند.
شرکت کنندگان بطور منظم در واحد تحقیقات بالینی ساری برای کنترل فشار خون، اندازه دور کمر و ران و تهیه نمونه خون و ادرار حضور خواهند یافت.
دانشمند ارشد این مطالعه، دکتر «دنیس رابرتسون»، در این زمینه می گوید: «دیابت نوع ۲ یک مشکل رو به افزایش است که می تواند احتمال بروز مشکلات جدی در چشم، قلب و سیستم عصبی ما را افزایش دهد.»
به گفته وی، «ابتکارات بهداشت عمومی اغلب با تمرکز بر پیشگیری انجام می شود، اما موفقیت محدودی داشته است. ما باید روش های مختلفی را در پیش گیری از این بیماری اتخاذ نماییم. یک چاره ساده برای این امر می تواند تغییر زمان صرف وعده های غذایی باشد که شاخصهای پرخطر در رابطه با ابتلاء به دیابت نوع ۲ را می کاهد.»
محققان معتقدند تغییر زمان وعده های غذایی، مانند کاهش وزن، برای سلامت مفید می باشد. آنها امیدوارند که تغذیه با محدودیت زمانی ممکنست به کاهش خطر ابتلاء به بیماریهای مزمن مانند دیابت نوع ۲، کمک نماید.

1399/10/28
15:16:04
0.0 / 5
891
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه