خبری از بخش شعر جشنواره شعر و داستان انقلاب

خبری از بخش شعر جشنواره شعر و داستان انقلاب به گزارش عطر و تن با آخر مرحله داوری نهایی بخش شعر جشنواره «شعر و داستان انقلاب» آثار برگزیده مشخص شدند تا در مراسم اختتامیه ای که در بهمن ماه برگزار می گردد از آنها تقدیر شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، علی محمد مودب، دبیر علمی بخش شعر جشنواره «شعر و داستان انقلاب» با بیان اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره اظهار داشت: سعی کردیم تا در سه بخش زیرمجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و باسابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند.


در دوازدهمین جشنواره بین المللی «شعر و داستان انقلاب» که اختتامیه آن بهمن ماه ۹۹ برگزار می شود، هشت نفر از شاعران کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.
در این دوره در بخش شعر کودک و نوجوان مریم زندی و سیدحبیب نظاری، در بخش شعر سنتی، زکریا اخلاقی، تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفانپور به داوری آثار راه یافتگان نهایی پرداختند.
بنا بر ت این گزارش، در بخش شعر این جشنواره، شاعران شعرهای خویش را در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و... ) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.
بنا به گزارش دبیرخانه جشنواره «شعر و داستان انقلاب»، در بخش شعر ۱۴۹ شاعر با ۳۵۶ اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، ۱۰۹ اثر و در بخش تک اثر کلاسیک ۱۷۰ اثر ارسال شده بود، در بخش های مجموعه اثر نو، مجموعه اثر کلاسیک، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان مجموعا ۷۷ اثر شرکت کرده بودند.
بر طبق این گزارش، بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت کنندگان از استان های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، ۳۰ اثر به داوری نهایی راه یافتند.
اختتامیه دوازدهمین جشنواره «شعر و داستان انقلاب» در بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار می گردد.
منبع:

1399/10/24
13:07:37
0.0 / 5
848
تگهای خبر: جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه