معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام كرد؛

سفارش های بهداشتی برای افراد مشكوك به كرونا

سفارش های بهداشتی برای افراد مشكوك به كرونا به گزارش عطر و تن معاونت بهداشت وزارت بهداشت، برای افراد مشکوک به کرونا، سفارش های بهداشتی عرضه داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، بسیاری افراد به فرم خفیف بیماری کووید ۱۹ مبتلا می شوند که حدود ۲۰ درصد آنها دارای علایم شدید هستند، علایم کووید ۱۹ به صورت معمول تلفیقی از تب، سرفه، تنفس دشوار، کوفتگی عضلانی و احساس خستگی است. با عنایت به این که کسب اطلاعات در مورد کرونا از منابع معتبر ضروری می باشد، معاونت بهداشت وزارت بهداشت تا کنون مبادرت به تهیه و تدوین ده ها راهنمای آموزشی و بهداشتی در زمینه بیماری کرونا کرده است. برپایه دستورالعمل و سفارش های بهداشتی ویژه افراد مبتلا یا مشکوک به کووید ۱۹ در صورت داشتن علایم خفیف کرونا، استراحت و خودجداسازی در منزل را به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس به بستگان، دوستان و سایر مردم فراموش نکنید و خودجداسازی را حداقل به مدت ۱۴ روز رعایت کنید. توجه داشته باشید در دوران خودجداسازی اگر در حال مصرف داروهایی با تجویز پزشک هستید، دارو به میزان کافی در دسترس داشته باشید و خواربار کافی و سایر مایحتاج منزل را برای ۲ تا ۴ هفته (برای مدت ایزولاسیون یا قرنطینه خود) تهیه کنید. بهتر است در زمان بیماری، تهیه مایحتاج خویش را به دوستان، آشنایان و یا اطرافیان خود بسپارید البته فراموش نکنید فردی که اقلام مورد نیازتان را تهیه کرده است، نباید وارد منزل شما شود.
تجهیزات لازم نظیر تب سنج را حتما در دسترس داشته باشید. در اتاق یا محلی که پنجره دارد، استراحت کنید تا بتوانید تهویه مناسب اتاق را برقرار کنید و درصورتی که توالت مجزا در دسترس نیست پس از هربار استفاده، تمام سطوح در معرض تماس را ضد عفونی کنید. حوله (ترجیحاً دستمال یکبار مصرف)، وسایل غذاخوری، لیوان، تختخواب و یا هر نوع وسیله دیگر بالقوه مشترک در منزل را به صورت جداگانه استفاده کنید و اگر با بیمار مبتلا به کرونا تماس داشته اید ولی هم اکنون سالم هستید، خودجداسازی در منزل را انجام دهید و در صورت بروز علایم، به پزشک رجوع کنید. همینطور با دوستان و بستگان خود از راه تلفن یا شبکه اجتماعی در ارتباط باشید و از تماس نزدیک با آنها خودداری کنید و با کارفرمای خود هماهنگ کنید تا با دورکاری شما در منزل موافقت کند.

1399/10/13
23:14:03
0.0 / 5
679
تگهای خبر: آموزش , احساس , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه