انتشار كتاب هایی درباره سحابی، دیكتاتورزاده ها، گشتاپو و

انتشار كتاب هایی درباره سحابی، دیكتاتورزاده ها، گشتاپو و به گزارش عطر و تن کتاب های «تاریخ یک انقلاب»، «دیکتاتورزاده ها»، «گشتاپو»، «سان تزو و ماکیاولی» و «دِین روز به شب» اخیرا انتشار یافته اند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، کتاب «تاریخ یک انقلاب؛ گزیده مقالات، سخنرانی ها و مصاحبه های عزت الله سحابی» به اهتمام امیر طیرانی در ۴۴۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۸۹۵۰۰ تومان در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه انتشار یافته است.
در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: نام عزت الله سحابی با نهضت آزادی، انجمن های اسلامی، مبارزات انقلابی و در یک کلام، با تحولات تاریخ معاصر ایران پیوند خودره است. درهم تنیدگی زندگی سحابی با مجموعه رویدادها و فعالیتهای سیاسی، او را بدل به شکلی گفتمان در سپهر سیاست ایران کرده است؛ گفتمانی مترقی و آزادی خواهانه و هم ملی و مذهبی.
کتاب حاضر شامل مجموعه نوشتارها و گفتارهای او طی سالیان است که به جنبش های اسلامی از دیرباز تا معاصر پرداخته و نظرگاه های وی را بعنوان یکی از موثرترین چهره های تاریخ معاصر ایران درباره انقلاب ۱۳۵۷ دربرگرفته است.


همینطور کتاب «دیکتاتورزاده ها؛ دیکتاتورها چه جور فرزندانی پرورش می دهند؟» نوشته جی نوردلینگر با ترجمه زینب کاظم خواه در ۳۱۲ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۶۵ هزار تومان در نشر مورد اشاره در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
در پشت جلد کتاب نوشته شده است: گفته شده که دیکتاتورها غالباٌ راه یکدیگر را رفته اند و از این جهت سرنوشت آنها و هم جایگاهشان در تاریخ قابل پیشبینی است. آنها گاه از صندوق رأی درآمده و گاه بعد از یک دوره شورش و انقلاب بر مسند قدرت نشسته اند. کمتر دیده شده که دیکتاتوری بعد از تثبیت قدرت و سرکوب مخالفان، حاضر به در پیش گرفتن مسیر دموکراتیک و تقسیم قدرت شود. اما در این میانه، خانواده و فرزندان آنها چگونه زندگی می کنند و چه راهی را می روند؟ کتاب حاضر به دنبال پاسخ دادن به این پرسش است.
نویسنده با واکاوری زندگی شخصی دیکتاتورهای شناخته شده جهان، به سراغ زندگی و سرنوشت دختران و پسرانی رفته است که به دست فردی صاحب قدرت بزرگ شده اند. می خواهیم بدانیم فرزند دیکتاتور بودن یعنی چه؟ این که نام پدرت مترادف با سرکوب، وحشت و قدرت باشد چه حسی دارد؟ و به چه چیز می انجامد؟


دیگر کتاب منتشرشده در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه، «گشتاپو» نوشته لوکاس پل با ترجمه میرجواد سیدحسینی و مژگان محمدی است که در ۱۷۴ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و بهای ۴۹۵۰۰ تومان عرضه شده است.
در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: تصویر واقعی سازمان گشتاپو به طرز اجتناب ناپذیری از افسانه آن پیچیده تر است. افراد گشتاپو هرچند اغلب تنها به خودشان و سرپرست مستقیم خویش پاسخ گو بودند، جدا از یکدیگر هم کار نمی کردند. اس اس و گشتاپو اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند، جای تعجب هم ندارد، چونکه آنها در طول جنگ همکاری نزدیکی با یکدیگر داشتند.
اما گشتاپو دقیقا از چه کسانی تشکیل شده بود؟ نقش آنان در رژیم نازی چه بود و چرا این گونه قدرتمند، موثر و هراس آور بودند؟ این کتاب شرحی کامل درباره افراد، وظایف و عملیات های گشتاپو عرضه می دهد.


رمان «دِین روز به شب» نوشته یاسمینه خضراء با ترجمه ابراهیم احمدی نیا دیگر کتاب نشر مورد اشاره است که در ۴۰۸ صفحه با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۷۵ هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.
در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: وقتی والدین تهیدست یونس، او را به عموی ثروتمندترش سپردند، زندگی اش برای همیشه تغییر نمود. او که حالا نامش به ژونس تغییر داده شده، در شهری مستعمره نشین و تماشایی در الجزایر بزرگ می شود و با گروهی از پسران، دوستی بی نظیری را شکل می دهد؛ گروهی دیرپا و بادوام که هیچ چیز، حتی انقلاب الجزایر، نمی تواند بر آن لرزه ای بیفکند. او با امیلی آشنا می شود، دختری زیبا و اغواگر که هر دلی را می رباید، و یک داستان عاشقانه باشکوه آغار می شود.
یونس بارها مجبور می شود از بین دو جهان متفاوت، یکی را انتخاب کند: الجزایری یا اروپایی، گذشته یا حال، عشق یا وفای به عهد؛ و در نهایت این که سرنوشتش را به تقدیر بسپارد یا خودش کنترل آنرا به دست بگیرد.همینطور «سان تزو و ماکیاولی» (اصول موفقیت و رهبری برای دنیای مدرن بر اساس دو کتاب هنر رزم و شهریار) نوشته مایکل اسلوان با ترجمه مهدیه چراغیان در ۱۵۲ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰۵۰۰ تومان در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه انتشار یافته است.
در نوشته پشت جد کتاب می خوانیم: رهبری کار آسانی نیست. اما شما رهبران واقعی زندگی خود می باشید. هیچ کس نمی تواند به اندازه شما به صلاحتان عمل کند، از اهدافتان پاسداری کند و نگران موفقیت شما باشد. زمانی که مسئولیت و مالکیت زندگی خویش را پذیرفتید، می توانید از تمام روش های شگفت انگیزی بهره ببرید که سان تزو و ماکیاولی برای ما به ارث گذاشته اند.
در دنیای مدرن، کلید رسیدن به کامیابی، از منظر این دو نفر چیست؟ سان تزو از شما می خواهد تهور، نظم، و ترتیب و فروتنی را در پیش بگیرید در حالیکه ماکیاولی از تمایل به درهم شکستن دشمنان و دریافت تصمیمات غیراخلاقی برای رسیدن به موفقیت سخن می گوید.
هدف این کتاب، تبیین اصول موفقیت و رهبری در زندگی مدرن بر اساس اندیشه های این دو متفکر است.


منبع:

1399/09/25
12:17:11
5.0 / 5
1568
تگهای خبر: رشد , زندگی , كتاب , مدرن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه