گزارش عطر و تن؛

قرنطینه افراد بی بضاعت در هتل ها

قرنطینه افراد بی بضاعت در هتل ها عطر و تن: شاید یكی از اشكالات وزارت بهداشت در كنترل بیماری كرونا، نبود امكانات لازم برای شناسایی و قرنطینه افرادی است كه تست آنها مثبت بوده اما بنا به دلیلهای مختلفی، از ماندن در منزل خودداری كرده اند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مهم ترین برنامه وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در اعمال محدودیت های جدید کرونائی که مقرر است از اول آذر ۹۹ در سراسر کشور اجرا شود، شناسایی و قرنطینه بیماران کرونا مثبت است.
یکی از مشکلات در کنترل بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس، عدم شناسایی دقیق بیماران کرونائی و قرنطینه این افراد است که متأسفانه باتوجه به مشکلات اقتصادی که اغلب خانواده ها گرفتار آن هستند، امکان ماندن در خانه و قرنطینه شدن را نمی پذیرند و در عین حال، مشکلات دیگری هم پیش می آید که قرنطینه به درستی اجرا نشود.
سعید نمکی وزیر بهداشت، در جلسه روز گذشته قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، از مناطق حاشیه ای کلانشهرها بعنوان پاشنه آشیل مقابله با کرونا نام برده و خطاب به بخشداران و فرمانداران، اظهار داشت: حاشیه شهرها یکی از نقاط مهم و لطمه پذیر ما است که با ۱۲ میلیون جمعیت باید در ساختار ارائه خدمات به شکل ویژه ای نسبت به آن نگاه نماییم و اگر نیاز باشد با کمک همدیگر زیرساخت های موقت قرنطینه و بیمه ای برای آنها ایجاد شود.
در همین ارتباط، روز گذشته جلسه ای در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد که مهم ترین موضوع مورد بحث در این نشست، نحوه قرنطینه و حمایت مالی و معیشتی از بیماران کرونائی بی بضاعت در حومه تهران بود.
مسائل و مشکلات اقتصادی، مهم ترین دغدغه افراد بی بضاعت است که اغلب آنها در مناطق حاشیه ای تهران سکونت دارند. با آمدن بیماری کرونا، شرایط برای تامین هزینه های زندگی، سخت تر شده و در نتیجه آن، شاهد می باشیم که مسائل قرنطینه ای و در خانه ماندن افراد کرونا مثبت و مشکوک به کرونا، به چالشی برای کنترل این بیماری تبدیل گشته است که وزارت بهداشت، نمی تواند به تنهایی از عهده آن برآید.
عیسی مالمیر رئیس بسیج جامعه پزشکی تهران، در جلسه که روز گذشته با معاونان فنی سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی داشت، کلیاتی از طرح «شهید سلیمانی» را توضیح داد و اظهار داشت: کل مراکز سلامت این سه دانشگاه علوم پزشکی در استان تهران، همکار این طرح خواهند بود.
وی با تاکید بر اینکه در محله هایی که کمبود پایگاه بهداشتی وجود دارد از پایگاه های بسیج و شهرداری استفاده خواهد شد، اضافه کرد: با هماهنگی انجام شده برای ایزوله و قرنطینه بیماران، هتل ها و مهمانسراهای بنیاد مستضعفان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
مالمیر گفت: موارد معیشتی همچون تهیه ارزاق و سبد غذایی و تهیه اقلام پزشکی دارویی را نیز بسیج سازندگی حمایت خواهند کرد.
در همین حال، سعید تأملی معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، با عنوان این مطلب که مراقبت و نظارت بر اجرای طرح بر عهده دانشگاه های علوم پزشکی است، اظهار داشت: بخش حمایتی این طرح، نیازمند همکاری خیرین و بسیج جامعه پزشکی است.


منبع:

1399/08/27
12:53:52
5.0 / 5
1190
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه