تحقیقات نشان می دهد؛

بهبود سریع بیمار كرونایی به معنای ایمنی طولانی مدت تر است

بهبود سریع بیمار كرونایی به معنای ایمنی طولانی مدت تر است به گزارش عطر و تن محققان اخیراً دریافتند افرادی كه به سرعت از كووید۱۹ بهبود یافتند، برای مدت چند ماه دارای آنتی بادی ضد این بیماری بودند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، با افزایش هر روزه تعداد بیماران کرونایی، دانشمندان همچنان در مورد چگونگی پاسخ سیستم ایمنی بدن به کروناویروس متمرکز هستند تا با آن مبارزه موفقیت آمیزی داشته باشند.
از اینرو محققان بیمارستان زنان و بریگام بوستون آمریکا، درصدد اندازه گیری آنتی بادی های ضدویروسی در گروه داوطلبان بهبودیافته از بیماری کووید ۱۹ برآمدند.
دانشمندان نمونه های خون و سلول های افرادی را که از مورد خفیف تا متوسط کووید ۱۹ بهبود یافته بودند، بررسی کردند.
اگرچه در بیشتر افراد کاهش آنتی بادی های ضدکرونا مشاهده شد، اما در گروه کوچکی از افراد آنتی بادی های ضد ویروس تا چندین ماه وجود داشت.
پس از اندازه گیری آنتی بادی های ایمونوگلوبولین G مخصوص ویروس در طول ۳-۴ ماه، تیم تحقیق دریافت درحالیکه در اغلب آنها، این نشانگرهای ایمنی کاهش یافته بود، اما در ۲۰ درصد داوطلبان در آن بازه زمانی تولید آنتی بادی ضدویروس پایدار مانده یا حتی افزایش یافته بود.
در شرکت کنندگانی که آنتی بادی مدت بیشتر باقی مانده بود، مدت زمان بیماری کووید ۱۹ شأن به مراتب کوتاه تر، به صورت میانگین حدود ۱۰ روز بود.
این یافته نشان داده است که واکنش سریع سیستم ایمنی، که منجر به رفع سریع علایم بیماری می شود، می تواند در تداوم ایمنی بدن هم نقش داشته باشد.


منبع:

1399/08/20
12:08:13
5.0 / 5
1086
تگهای خبر: بیمار , بیماری , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه