لاری عنوان كرد؛

كرونا همچنان رو به صعود

كرونا همچنان رو به صعود به گزارش عطر و تن سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه روند بیماری همچنان در حال صعود است اظهار داشت: استانهای یزد، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی بیشترین میزان مرگ و میر كرونا طی هفته گذشته را داشته اند.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، سیما سادات لاری، اظهار داشت: نمودار موارد ابتلاء و بستری روزانه در کشور متأسفانه همچنان در حال صعود است و هم اکنون به بالاترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است. میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته گذشته حدود ۲۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است و متأسفانه شاهد افزایش نسبی این شاخص نسبت به هفته ماقبل آن هستیم. وی ادامه داد: بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان های یزد، سمنان، خراسان جنوبی و ایلام گزارش شده است که میانگین بروز در استان های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری افزود: میانگین هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته گذشته حدود ۳۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در ارتباط با استان های یزد، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی است.

ایشان در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه هفته گذشته با افزایش تست های تشخیصی شاهد بالاترین میزان شناسایی موارد سرپایی مثبت در کشور بودیم که این امر نیازمند تداوم و تقویت بیشتر است. امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند ایستادگی و رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از رفتار اجتماعی خطرآفرین هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت در خاتمه اظهار نمود: امیدواریم با نهادینه شدن حس مسئولیت پذیری اجتماعی در مردم کشورمان و همینطور تقویت و تداوم همکاری بین دستگاهی بوجود آمده در اعمال محدودیت ها و حسن نظارت بر اجرای صحیح آن توسط نهادهای متولی، شاهد توقف روند رو به رشد بیماری در کشور باشیم.


منبع:

1399/08/18
13:43:59
5.0 / 5
1380
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه