انتشار مجموعه نمایشنامه های نو

انتشار مجموعه نمایشنامه های نو به گزارش عطر و تن مجموعه «نمایشنامه های نو» در پنج دفتر نوشته تعدادی از نویسندگان انتشار یافته است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی این مجموعه عنوان شده است: در این مجموعه که آثاری از خلیل اسماعیلی، جواد تولمی، مسلم آئینی، فرزین فرجی، نگین صادقی پور، شیرین صبور، پریسا عباس زاده، لاله گلرخ عربانی و تهمینه کاویانپور را دربر می گیرد، تلاش شده موضوعات و مسائل روز و مهم جامعه با نگاهی صدمه شناسانه به نگارش درآید.
هر دفتر از این مجموعه در ۱۴۰ صفحه، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان در انتشارات نودا انتشار یافته است.
لیست نمایشنامه های هر دفتر به این شرح است:
دفتر اول: نمایشنامه های «پشت پلک های آقای جیم. ر» نوشته شیرین صبور، «چهارفصل» نوشته نگین صادقی پور، «خانه ی گمشده» از مسلم آئینی و «رویای آمریکایی» نوشته خلیل اسماعیلی.
دفتر دوم: نمایشنامه های «استثنا بر قاعده» اثر خلیل اسماعیلی، «خاطرات خط خورده» نوشته جواد تولمی، «رویای نیمه شب زمستان» از نگین صادقی پور، «قربانی خانه ی عشق» نوشته مسلم آئینی.
دفتر سوم: نمایشنامه های «چیز» نوشته خلیل اسماعیلی، «سکوتی نسبتاًً طولانی» از جواد تولمی، «سه روایت سه سوگ» اثر نگین صادقی پور، «عروسک خانه» اثر مسلم آئینی، «فصل کشتار اسب سفید» نوشته پریسا عباس زاده.
دفتر چهارم: نمایشنامه های «برزخ» از (خلیل اسماعیلی، «پلک های نیمه باز» اثر جواد تولمی، «شانتاژ» اثر شیرین صبور، «قرار ملاقات» از مسلم آئینی، «مراقب خودت باش رفیق» نوشته لاله گلرخ عربانی.
و دفتر پنجم: شامل نمایشنامه های «بختک» نوشته خلیل اسماعیلی، «پس از سکوت» از جواد تولمی، «زنگوله های بی صدا» نوشته تهمینه کاویان پور، «شرط بندی» از مسلم آئینی و «مأمور مرگ» نوشته فرزین فرجی.
در معرفی بیشتر این مجموعه آمده است: در این دفاتر کوشیده ایم حتی الامکان موضوعات و مسائل روز و مهم جامعه مان را با نگاهی صدمه شناسانه و البته نگاهی نو، قلمی نو، و ساختاری متفاوت به نگارش و نمایش درآوریم؛ چون که معتقدیم همچون خیلی از امور دیگر، هنر و به فراخور آن تئاتر و نمایش هم پیوسته باید به روز شوند؛ آن هم نه فقط در هیئت فرم و ساختار، که در اندیشه و جهان بینی هم باید سیری تکاملی را طی کنند تا نیاز و انتظارات هنرمندان، دست اندرکاران، متولیان، و از همه مهمتر مخاطبان امروزی شان را فراهم کنند؛ وگرنه همچون بسیار موارد دیگر، لاجرم دستخوش وقایعی تلخ و صدمه هایی جبران ناپذیر خواهند شد.
اوضاع نابسامان تئاتر امروز ما و احوال ناخوش هنرمندانش قطع به یقین منبعث از علل و عواملی مختلف است، اما احتمالاً مبین بی توجهی و کم لطفیِ تاریخی مان نسبت به این مهم هم هست. حال، ما بسته به نگرش و البته بضاعت مان تلاش داریم حداقل در دو بخش نمایشنامه نویسی و چاپ و نشر آن گام هایی بلند و راهگشا برداریم؛ امید این که با عنایت پروردگار، و همراهی و حمایت مخاطبان، مسیر هموار شود و نتیجه رضایت بخش باشد.


منبع:

1399/08/08
19:50:04
5.0 / 5
1690
تگهای خبر: گل , مرگ , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه