انتشار كتابی درباره ابعاد انسانی-اجتماعی كرونا در ایران

انتشار كتابی درباره ابعاد انسانی-اجتماعی كرونا در ایران به گزارش عطر و تن «خلاصه مقالات همایش مجازی ابعاد انسانی- اجتماعی مساله كرونا در ایران» به اهتمام احمد پاكتچی منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی این کتاب که به کوشش پژوهشگاه علم انسانی و مطالعات فرهنگی انتشار یافته، آمده است: "مواجه شدن با بیماری همه گیر کووید-۱۹ در دوران صنعت و پیشرفت بشر در خیلی از علوم و جان باختن انسان های زیادی دانشمندان جهان را در تمامی رشته های دانش به تفکر و تعمق فروبرد. ازاین رو دانشمندان علوم مختلف مخصوصاً علوم انسانی و اندیشمندان این حوزه برای مشکلات آموزشی، تربیتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ناشی از آن چاره هایی به مردم و مسؤلان نشان دادند.
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با نگاهی عالمانه و رویکرد فرهنگی و تمدنی به مسائل و معضلات جامعه با اعتقاد راسخ به نقش شاخه های گوناگون علوم انسانی و اجتماعی در مدیریت بحران ها، با همفکری و یاری اعضای محترم هیات علمی و کارشناسان خود با زحمات بی وقفه به برگزاری همایش ابعاد انسانی- اجتماعی مساله کرونا در ایران پرداخت و با استمداد از جامعه علمی و دانشگاهی، ملّی و بین المللی، مقالات و سخنرانی های ارزشمندی دریافت کرد و با برگزاری ۱۲ پیش نشست، همایش اصلی را در ۱۰-۱۳ خرداد ۱۳۹۹ طی سخنرانی های علمی در فضای مجازی در معرض اندیشه عموم قرار داد. این ۱۲ پیش نشست با سخنرانی و ایده پردازی استادان دانشگاه ها و پژوهشگاه ها تشکیل شد که عبارت اند از:
تأملات فلسفی درباره بحران کرونا، رویکرد تاریخی- اجتماعی به مساله کرونا، ملاحظات روانشناختی در مورد مساله کرونا، کرونا، علوم انسانی و پزشکی، کرونا، بازار کار و استراتژی های سازمانی، نشست رویکرد چندرشته ای به مساله کرونا، کرونا و تربیت، زنان، کرونا و ابعاد انسانی- اجتماعی و فرهنگی، نشست علوم طبیعی و علوم انسانی در مساله کرونا (به صورت آفلاین)، نظام تربیت مدرسه ای (آموزش و پرورش) ایران در آزمون کرونا، سیمای نظام آموزش عالی ایران در دوران پساکرونا، مدیریت فضای خانواده در شرایط کرونا با رویکرد روانشناختی تربیتی.
با توجه به گستره موضوعی همایش و جلب همکاری از ۳۷ دانشگاه و موسسه آموزش عالی، در همایش اصلی بیشتر از ۴۵۰ نفر از علاقه مندان و دانشگاهیان از سخنرانی ها و نشست ها بهره بردند. الان مجموعه خلاصه مقالات همایش به قلم ۱۱۷ استاد برتر ایران و سایر کشورهای جهان در ۹۶ مقاله به کوشش پژوهشکده دانشنامه نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به اهتمام دکتر احمد پاکتچی در ۲۰۳ صفحه انتشار یافته است."
منبع:

1399/07/28
16:07:29
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه