بررسی نظریه های هنر از افلاطون تا وینكلمان

بررسی نظریه های هنر از افلاطون تا وینكلمان به گزارش عطر و تن نشست نقد «نظریه های هنر از افلاطون تا وینكلمان» نوشته موشه باراش به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه شنبه ۲۸ مرداد از ساعت ۱۵ به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد که با حضور امیر مازیار، امیر نصری و محمدرضا ابوالقاسمی به صورت مجازی در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می گردد.
در خبر برگزاری این نشست آمده است: اخیرا نشر چشمه کتاب «نظریه های هنر از افلاطون تا وینکلمان» نوشته موشه باراش را با ترجمه محمدرضا ابوالقاسمی منتشر نموده است.
این اثر شرحی است بر چشم انداز گسترده نظریه های هنر از یونان باستان تا قرن هجدهم. نویسنده به رغم دشواری تعریف ماهیت و تعیین حدود نظریه هنر کوشیده مطالب و مباحث در رابطه با هنر در سنت های فکری و فرهنگی گوناگون غرب را در اختیار مخاطب قرار دهد. در این کتاب نه با روایتی مطلقا فلسفی و زیباشناختی از هنر روبه روییم و نه با توصیفی صرفاً تاریخی و جامعه شناختی؛ بلکه شاهدیم کردار و پندار اندیشمندان و هنرمندان بر سنتی پرمایه از تاملاتی مبتنی است که فهم هنر دوران گوناگون تاریخی را برای ما آسان می کند. نظریه های هنر معرف اندیشه هایی به قلم نویسندگان مهمی از یونان باستان و قرون وسطا تا دوران رنسانس و عصر کلاسیک است و یکی از ارزش های این کتاب معرفی متون کم تر شناخته شده به مخاطبان اثر است.

علاقه مندان می توانند این نشست را از اینستاگرام این مرکز به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter به صورت زنده پیگیری کنند.1399/05/23
23:33:50
5.0 / 5
2036
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه