معاون وزیر بهداشت:

سرعت انتقال ویروس كرونا افزایش یافته است

سرعت انتقال ویروس كرونا افزایش یافته است معاون وزیر بهداشت با اعلان اینكه سرعت انتقال ویروس كووید 19 بیشتر شده است، از مردم خواست سفارش های بهداشتی را بیشتر رعایت نمایند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، رضا ملک زاده، با اشاره به اینکه ویروس کووید ۱۹ از زمان شیوع تغییرات فراوانی کرده است، اضافه کرد: یکی از تغییرات آن، جهش است و این تغییر اولین بار در ایتالیا صورت گرفت.
وی افزود: برمبنای بررسی ها، ویروس کنونی، جهش یافته و تفاوت آن با قبل، این است که قدرت تکثیر آن در بدن انسان بین ۳ تا ۹ برابر بیشتر شده است به همین علت مردم باید بیشتر رعایت نمایند، چون سرعت انتقال این بیماری بیشتر شده است.
ملک زاده از مردم خواست ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و دست های خودرا خوب بشویند و در اجتماعات، حضور نیابند.
رئیس کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: این ویروس در بدن افرادی که هیچ علامتی ندارند غلظت بیشتری دارد و مدت بیشتری هم در بدن آنها باقی می ماند بدین سبب یکی از علت های مشکل بودن کنترل این بیماری، همین است.
ملک زاده اضافه کرد: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما علامتی ندارند نباید بیش از اندازه نگران باشند.
وی درباره احتمال ابتلای باردیگر مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، اظهار داشت: برمبنای بررسی هایی که در همه دنیا انجام شده تا کنون ابتلای مجدد، ثابت نشده و همه مواردی که گزارش شده است افرادی بودند که به این بیماری مبتلا شدند، اما بیماری آنها طول کشیده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، اضافه کرد: به احتمال زیاد اگر کسی به این بیماری مبتلا شود و بهبود یابد ایمنی پیدا می کند.
ملک زاده اشاره کرد: کسانی که به کووید ۱۹ مبتلا می شوند، اما علامتی ندارند یا علامت چندانی ندارند می توانند در منزل خود بمانند و مراقبت شوند و به داروی خاص به جز مسکن نیاز ندارند و بیشتر قریب به اتفاق آنها حتی به سی تی اسکن و آزمایش نیاز ندارند، اما اگر کسی گرفتار تنگی نفس شود و سرفه زیادی داشته باشد و نیاز به بستری شدن داشته باشد باید آزمایش کرونا بدهد.
وی افزود: در بیشتر موارد بیماری کرونا ملایم است و مشکل خاصی برای بیماری ایجاد نمی کند بدین سبب مبتلایان بی علامت و یا کم علامت، نگران نباشند.

1399/05/04
23:39:22
5.0 / 5
2252
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه