آغاز ثبت نام دوره های مجازی كانون ویژه كودكان

آغاز ثبت نام دوره های مجازی كانون ویژه كودكان به گزارش عطر و تن ثبت نام دوره های مجازی برخط (آنلاین) كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، ویژه «كودكان» شروع شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این دوره ها که به صورت برخط (حضور هم زمان استاد و هنرجو در کارگاه های مجازی) در ۱۲ رشته از ۱۵ تیر شروع می شود، فرصتی برای کودکان است تا با شناخت علایق خود از حوزه های مختلف، تمرینی برای آینده داشته باشند و در نوجوانی بتوانند دست به انتخاب های سرنوشت ساز بزنند.
بر این اساس، کارگاه های انیمیشن، نقاشی، نجوم، عروسک سازی، نوشتن خلاق، خوش نویسی (با قلم)، خوش نویسی (تحریری)، پرورش تفکر (گام به گام تا اندیشه)، کلاژ، سفال، زیست شناسی و کاردستی، عنوان دوره هایی است که خانواده ها می توانند با ثبت نام فرزندان شان در آنها، کودکان را به سمت روشن شدن علایق شان هدایت کنند.
کارگاه «انیمیشن» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم انتخاب دیگری برای کودکان است تا با پرورش خلاقیت های تصویری و تجسمی و عینیت بخشیدن به ایده های پویای خود در کنار کسب مهارت های نسبی در زمینه متحرک سازی اولین گام ها را در این عرصه بردارند. کارگاه انیمیشن از ۱۶ تیر در ۱۰ جلسه و در ایام دوشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۵ برگزار می گردد.
کودکان در کارگاه مجازی «نقاشی» کانون می آموزند تا با استفاده از نیروی تفکر، تجسم و تخیل و با تاکید بر مهارت های دست و با استفاده از ابزار و وسایل، نقاشی را فرابگیرند. این کارگاه از ۱۸ تیر در ایام چهارشنبه بین ساعت ۱۴ تا ۱۵ برگزار می گردد.
در «کارگاه نجوم» کودک با منظومه شمسی و انواع کهکشان ها و ابزارهای رصدی و صور فلکی و همینطور با طبیعت زیبای آسمان شب و تفکر پیرامون مباحث شناختی عالم آشنا می شود و جایگاه خویش را در پهنه وسیع کائنات می یابد. این کارگاه از ۱۶ تیر در ایام دوشنبه بین ساعت ۱۱ تا ۱۲ برگزار می گردد.
بر همین مبنا در کارگاه «عروسک سازی» کودکان می آموزند با استفاده از طراحی الگوی بدن و ساخت اسکلت، برش، دوخت و اتصالات به خلق اثر هنری بپردازند و با ایجاد قابلیت های حرکتی، عروسک ها را تبدیل به بازیگر تبدیل کنند. این کارگاه از ۱۶ تیر در ایام دوشنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۳ برگزار می گردد.
کارگاه «نوشتن خلاق» هم کارگاهی است که در آن کودکان می آموزند با کمک مربی و از راه شنیدن متون مناسب، مشاهدات، احساس و افکار خویش را نوشته و از عمل نوشتن لذت ببرند. این کارگاه مجازی از ۲۱ تیر در هشت جلسه و در ایام شنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۴ برگزار می شود.
در بین کارگاه های مجازی ویژه کودکان دو کارگاه «خوش نویسی» با عنوان های «خوش نویسی با قلم» و «خوش نویسی تحریری» در نظر گرفته شده تا از راه آن کودک با مهارت و فن زیبانویسی حروف بر مبنای قالب های تعریف شده آشنا و با عنایت به تناسب، هماهنگی و هم نشینی حروف الفبا خوش نویسی کند. این کارگاه ها از ۲۱ تیر در هشت جلسه مجزا و در ایام شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و ۱۵ تا ۱۶ برگزار می گردد.
کارگاه «پرورش فکر» (گام به گام تا اندیشه) با روش های متنوع و موثر، فرصتی را فراهم می آورد تا کودکان بتوانند در کنار هم گفتگو و اندیشیدن را تمرین کنند. در این وضعیت است که می توان به رشد و پرورش تفکر انتقادی، تفکر اخلاقی، تفکر مراقبتی و تفکر خلاق کودکان امیدوار شد. این کارگاه از ۱۵ تیر در ۱۰ جلسه و در ایام یکشنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۴ برگزار می شود.
بر همین مبنا در کارگاه مجازی «کلاژ» ویژه کودکان، برنامه ریزی شده تا کودکان مهارت استفاده از مواد مختلف، ترکیب بندی و سبک های مختلف هنری را کسب کنند و با آثار هنرمندان آشنا گردند و در گام بعدی به خلق آثار خلاق و زیبا بپردازند. این کارگاه از ۲۱ تیر در هشت جلسه و در ایام شنبه از ساعت ۱۱ تا برگزار می گردد.
کارگاه «سفال» هم کارگاهی است که در آن، کودک، با عنایت به مبحث و تکنیک انتخابی به ساخت ظروف، اشکال و اشیاء گِلی با دست می پردازد. این کارگاه از ۱۷ تیر در ۱۰ جلسه و در ایام سه شنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۴ برگزار می گردد.
کودکان با حضور در کارگاه «زیست شناسی» مرکز مجازی کانون، با مباحث زیست شناسی، آزمایش ها و فیلم های علمی آشنا شده و مهارت های تحقیق و پژوهش برای مباحث پیشرفته تر را کسب می کند. دوره ای که از ۱۷ تیر آغاز و در ۱۰ جلسه طی روزهای سه شنبه هر هفته از ساعت ۱۴ تا ۱۵ برگزار می گردد.
در دوره «کاردستی» کودکان با استفاده از نیروی تفکر، تجسم و تخیل و با تاکید بر مهارت های دست و با استفاده از ابزار و وسایل به ساخت و خلق اثر می پردازند. دوره ای که از ۱۵ تیر در ۱۰ جلسه و در ایام یک شنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۲ برگزار می گردد.
علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره ها می توانند به پایگاه مرکز مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نشانی kpf.ir رجوع کنند.1399/04/10
23:42:53
5.0 / 5
2647
تگهای خبر: آنلاین , احساس , رشد , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه