محققان ایرلندی می گویند؛

كاهش فشارخون ریسك مبتلا شدن به زوال عقل را كم می كند

كاهش فشارخون ریسك مبتلا شدن به زوال عقل را كم می كند به گزارش عطر و تن تحقیق نشان داده است كاهش فشارخون بالا با مصرف داروهای فشارخون ریسك مبتلا شدن به زوال عقل و اختلال شناختی را تا ۷ درصد می كاهد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه ملی گالوی ایرلند در مطالعه خود، ۱۴ آزمایش شامل ۹۶، ۱۵۸ شرکت کننده را بررسی کردند.
آنها مشاهده نمودند پایین آوردن فشارخون بالا با داروهای ضدفشارخون ریسک ابتلاء به زوال عقل یا اختلال شناختی را تا ۷ درصد در طول یک دوره چهار ساله می کاهد.
دکتر «کونار جاج»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «یافته های ما بر لزوم غربالگری، پیشگیری، و درمان مؤثرتر فشارخون بالا تاکید دارد. هم اکنون ۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به زوال عقل هستند.»
در این مطالعه به جمع آوری تمام شواهد مربوط به تاثیر مصرف داروهای کاهنده فشارخون بر کاهش ریسک ابتلاء به زوال عقل پرداخته شد.
کاهش فشارخون ریسک سکته و بیماری قلبی را می کاهد. حال مشخص شده پیش گیری از زوال عقل هم از فواید درمان فشارخون بالا است.
در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای پیشگیری مستقیم از زوال عقل وجود ندارد بدین جهت این مطالعه بر اهمیت فشارخون در افزایش خطر زوال عقل تاکید دارد.
پیام این مطالعه این است: فشارخون تان را دائم چک کنید. اگر بالا است، می توان آنرا با تغییراتی در سبک زندگی و مصرف دارو درمان کرد.
اهمیت کنترل فشارخون برای حفظ سلامت مغز همراه با سبک زندگی سالم میسر است.

1399/03/08
13:14:24
5.0 / 5
2613
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه