محققان دریافتند؛

سزارین ریسك چاقی نوزادان دختر را در بزرگسالی می افزاید

سزارین ریسك چاقی نوزادان دختر را در بزرگسالی می افزاید عطر و تن: مطالعه جدید نشان میدهد دختران متولدشده بوسیله سزارین بسیار در معرض ریسك چاقی و دیابت نوع2 در بزرگسالی قرار دارند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، از بین بیش از ۳۳ هزار زن متولدشده بین سال های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴، حدود ۱۱۰۰ نفر به طریق سزارین متولد شده بودند. از بین این زنان ۳۷ درصد چاق و ۶ درصد تا سال ۲۰۱۴ مبتلا به دیابت نوع۲ تشخیص داده شده بودند.
دكتر «خورخه چاوارو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این زمینه می گوید: «نتایج مطالعه ما نشان میدهد رابطه بین زایمان سزارین و چاقی فقط به دوره كودكی منحصر نمی گردد و تا بزرگسالی ادامه می یابد.»
وی تاكید می كند: «كاهش زایمان سزارین به پیش گیری از نتایج نظیر چاقی كمك می نماید.»
تیم تحقیق معتقد می باشد از آنجائیكه در زایمان سزارین، نوزاد هیچ گاه در معرض فواید حفاظتی باكتری های موجود در كانال زایمان مادر قرار نمی گیرد این نوزادان بیشتر در معرض چاقی و دیابت قرار دارند.
به گفته چاوارو، شیوه زایمان، تعداد آزمایش های واژینال، و استفاده از آنتی بیوتیك ها می تواند بر جمعیت باكتریایی ساكن در مادر و نوزاد تأثیر گذارد.
همچنین پژوهشگران دریافتند نوزادان متولدشده به شیوه سزارین بسیار در معرض ریسك بالا بیماری آسم و سایر مشكلات سلامت قرار دارند.


منبع:

1399/01/29
22:34:23
5.0 / 5
3399
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولد , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه