دوسالانه ی نقد زرین فراخوان داد

دوسالانه ی نقد زرین فراخوان داد عطر و تن: فراخوان دومین دوره‌ی دوسالانه‌ی «نقد زرین» به یاد استاد فقید دکتر عبدالحسین زرین کوب منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی انجمن علمی نقد ادبی ایران، این انجمن و مؤسسه‌ی خانه‌ی کتاب با همکاری و حمایت شماری از انجمن‏ های علمی مردم ‏نهاد و مراکز دانشگاهی، با هدفِ حمایت و تشویق پژوهش های اصیل انتقادی و جریان ساز که با رویکرد جدید به متون ادب فارسی و در قالب مقاله تألیف شده باشند، دومین دوره‌ی جایزه‌ی دوسالانه‌ی دکتر عبدالحسین زرین کوب را در اسفند ۱۴۰۱ برگزار می نماید.
بر همین اساس، از عموم پژوهشگران دعوت می شود مقالات چاپ‏ شده‌ی خودرا که دارای شرایط شرکت در این فراخوان است، به دبیرخانه‌ی دائمی جایزه به آدرس jazarrinkub@gmail.com ارسال نمایند.
بر طبق این فراخوان همچنین، مقالات چاپ ‏شده در بازه‌ی زمانی سال ‏های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در نشریات علمی دانشگاهی و سایر مجلات معتبر می توانند در این رویداد ادبی حضور داشته باشند.
زمان ارسال مقاله تا پایان روز ۱۵ دی ۱۴۰۱ خواهد بود و مقالات باید بصورت فایل PDF به آدرس ذکرشده ارسال شوند.
در این فراخوان آمده است که فاکتورهای مقالات برتر عبارتند از: صورت بندی متفاوت و جدید از مباحث نظری نقد یا بازخوانی متمایز متن‏ ها با هدف نظریه پردازی در زمینه‌ی نقد ادبی معاصر؛ بازخوانی نظریه ‏های نقد کلاسیک غربی و شرقی؛ معرفی نظریه‏ های مغفول قدیم و جدید؛ برابرخوانی مفاهیم نقد: درون ‏فرهنگی و برون‏ فرهنگی؛ پیشنهاد روش های از آنِ خود کردن نظریه ‏ها، مفاهیم و کاربست آن ‏ها؛ تبیین تاریخی نقد ادبی: دگردیسی و گسست.
شایان ذکر است که مقالات برخوردار از خاصیت های «اصالت در یافته ها، دقت و انسجام، روش متقن و شفافیت در نگارش، و جامعیت در منابع و شاخصیت در نتایج» در اولویت بررسی قرار خواهند گرفت.
بر طبق این گزارش، داوری آثار نیز اینگونه خواهد بود که مقالات برای ارزیابی به مجموع ه‏ای گسترده از پژوهشگران حوزه‌ی نقد ادبی در کارگروه ‏های تخصصی تشکیل ‏شده از طرف انجمن ارسال و بعد از دریافت نتایج و جمع‏ بندی، نامزدهای دریافت جایزه در هیئت مدیره‌ی انجمن انتخاب و معرفی خواهند شد.
دبیر این رویداد علمی ادبی، ابراهیم خدایار، رییس انجمن علمی نقد ادبی ایران و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس، معاون علمی جایزه، سیدعلی، قاسم ‏زاده، عضو هیئت مدیره‌ی انجمن و استاد دانشگاه بین‏ المللی امام خمینی (ره) قزوین و دبیر اجرائی جایزه، حسن گوهرپور، منتقد، شاعر و عضو انجمن علمی نقد ادبی ایران است.
اولین دوره‌ی این جایزه در اسفند ۱۳۹۹ انجام شد.
بر طبق این خبر، برای این دوره و سایر دوره ها، انجمن علمی نقد ادبی ایران برای پشتیبانی از معرفی اندیشه‌ی انتقادی ملیِ نهفته در میراث ادب فارسی و گسترش آن به مراکز علمی همسو در ایران و جهان، از همه‌ی نهادهای علمی ـ فرهنگی و مراکز دانشگاهی برای مشارکت در این رویداد علمی دعوت به همکاری می ‏کند.
علاقه‏ مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وبگاه رسمی انجمن به آدرس http: //anjomannaghd.ir/ مراجعه کنند.
منبع:

1401/08/11
10:16:36
5.0 / 5
268
تگهای خبر: جایزه , رشد , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه