حرکت رونالدینیویی مجلس!

حرکت رونالدینیویی مجلس! به گزارش عطر و تن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز


فرزین پورمحبی
«ملت» در فضای واقعی، «خانه ملت» در فضای مجازی!

بنده نوسترآداموس نیستم اما در همان زمان شروع کار مجلس فعلی، به شدت پیشبینی کرده بودم که نمایندگان منتخب ما خیلی حرف برای گفتن خواهند داشت و دیدید که بیشتر از پیشبینی ها هم داشتند!
واقعا عاشق حرکات رونالدینیویی شان هستم؛ علیرغم همه پیشبینی ها باز هم غیرقابل پیشبینی اند! درست در زمانی که همه منتظرند از مجلس طرح و لایحه ای خفن برای حل مشکلات فضای واقعی مانند بحران آب خوزستان، برق سراسر کشور، نتیجه نگرفتن در المپیک و پیک کرونا (که جهانیان را حیرت زده کرده!)، واکسیناسیون تاخیری (با وجود انواع رونمایی ها)، تورم، گرانی، صیانت از صدمه دیدگان خشکسالی و... به درآید، ناگهان طرح صیانت از فضای مجازی به شکل غیرعادی بیرون می آید! اصولا مشکل این جاست که ملت در فضای واقعی اند و خانه ملت در فضای فراواقعی!
- مانند «فراستی» طرح صیانت را نخوانده می شود نقد کرد!
لازم به ذکر است این طرح ۳۷ماده ای را بنده نخوانده ام و با عنایت به حال و حوصله ای که از نمایندگان محترم سراغ دارم مطمئنم - به جز یکی دو نفر طراح اصلی- آنها هم نخوانده اند! (اصولا وقتی می خواهند کسی چیزی را نخواند موادش و مواردش را بیشتر می کنند!) اما همان گونه که آقای فراستی بدون دیدن فیلم، آنها را نقد می کند ما هم طی سالیان متمادی به چنین درک و شهودی رسیده ایم تا چشم بسته مصوبات مجلس را به شرح زیر نقد کنیم:
- از ماست که بر ماست!
همگی ما یک چیز را می دانیم و آن اینکه تاکنون هیچ طرحی تصویب نشده که بدون بگیر و ببند خاصی بشود آنرا به زخم زندگی زد! پس یکی از علل مخالفت مان (نخوانده) دقیقا همین است. راستی حالا که حرف به این جا کشید خواهش می نماییم یک طرح نیم فوریتی هم برای گرفتن سوراخ ها و نشتی های مالی و مالیاتی تصویب شود، چون به قول بزرگان مصیبت ها از ماست که بر ماست و نه از تحریم های آمریکا!
- حکایت کچل و زلفعلی
تجربه نشان داده نام اغلب طرح ها درست خلاف محتوای شان است (همان حکایت: کچل و زلفعلی) به عبارتی هر چه نام یک طرح خوشگل تر، ادا و اطوارش بیشتر! مثلاً «قانون پشتیبانی از خانواده» محتوایش ترویج چندهمسری بود! یا «خصوصی سازی» مفهوم اش چوب حراج زدن به نفع خودی ها بود و «خانه عفاف» هم که منظورش هر چیزی بود به جز اسمش! وای از بلایی که بر سر کلمات آبرومند زبان فارسی مانند: عفاف، حمایت، صیانت و... خواهد آمد!
- آخه الان؟
اصلا گیرم حرف شما درست این مصوبه واقعا برای صیانت از فضای مجازی و افزایش پهنای باند به اندازه پهنای شکم اختلاس گران طراحی شده و خلاص... ولی اکنون و در این شرایط حساس کنونی چرا؟ واقعا دل «شیر» می خواهد و خونسردی سعید معروف که بشود به این همه مشکلات جا خالی انداخت و به چیز دیگری فکر کرد! در فیلم «ابد و یک روز» پیمان معادی نوید محمدزاده را به نیروی انتظامی معرفی می کند آن هم درست در روزی که قرار بود که برای خواهرش خواستگار بیاید! ریما رامین فر به پیمان معادی فقط دو کلمه می گوید: آخه الان؟
- پاک کردن صورت مسئله!
اگر هم فکر می کنید مشکلات آن قدر زیاد شده که بهتر است به جای حل مساله صورت مساله را پاک کرد باید بگوییم به تصدیق یکی از بزرگ ترین متفکران بزرگ جهان به نام «کیم جونگ اون» که در کره شمالی ساکن هستند، درست زدید به هدف!
لازم به ذکر است جلو دروازه و حتی دهان مردم را هم می شود گرفت اما جلو درگاه فضای مجازی را نمی توان گل گرفت! اصولا بستن دریچه های اطلاعات در عصر پخش خبرها و اطلاعات کمی خنده دار است و مسئول شدن در این عصر واقعا گریه دار! اما چه در عصر فضای مجازی باشیم و چه در عصر چاپار و جارچی به هر حال دم خروس از یک جایی بیرون خواهد زد!
- صرفه جویی در مصرف انرژی
۵۰ درصد انرژی مجلس (در عصر کمبود انرژی) صرف این شد که طرحی نه چندان ضروری تدوین و تصویب شود! ۵۰ درصد بقیه اش هم صرف این شد که به مخالفان ثابت کند طرح فوق فوق العاده است! اما اگر ما نخواهیم حال و روزمان بهتر شود و کسی از ما صیانت نکند چه کسی را باید ببینیم؟ این طوری حداقل دوزار انرژی هم صرف بقیه مسائل کشور می شود! اصلا چرا سری که درد نمی کند دستمال بسته می شود و دست از سر ما برنداشته نمی شود!
- بی کاران سرکار
اگر می خواهید ما را سر کار گذاشته و چند وقتی توجهات را به خود منحرف نمایید باید بگوییم ما مدت هاست که بی کاران سرکاریم! چشم؛ این هم تماشا
- تکنیک خوب
باز در فیلم «ابد و یک روز» دیالوگی گفته می شود به این مضمون: به ما بدبختی های بزرگ خود و دیگران را نشان می دهند تا پس از حذف آنها بدبختی های کوچک برای مان یک آپشن خوشبختی محسوب شود! البته این حکایت ربطی به مبحث نداشت کاملا پرت و پلا یه چیزی گفتم تا گفته باشم!
- اینترنت را قطع نکنید؛ من از دو گیگ رایگانش باردارم!
در آخر یک خواهش... ما هیچ امیدی به شما نداریم حداقل لطف کنید و کاری هم به کار ما نداشته باشید شاید بتوانیم از راه پویش های فضای مجازی پولی جمع نماییم و خودمان به خودمان کمک کنیم! اگر هم قانع نمی شوید به زبان خودتان می گویم:
مگر نه اینکه با دو گیگ اینترنت مجانی می شود آبستن شد؟ حالا بنده اعتراف می کنم به همان شکل باردارم پس لطفا ما را بدون اینترنت تنها نگذارید و آنرا را قطع نکنید!
- از صیانت شدن پشیمان گشته ایم التفاتی کرده ما را ول کنید!
در آخر از اینکه برای شبکه های خارجی و... این قدر سوژه می شوید و خوراک سازی می کنید به شدت متعجبم! البته راه های آبرومندتر برای مطرح شدن بسیار است!1400/05/09
10:05:03
5.0 / 5
182
تگهای خبر: اینترنت , زندگی , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه